reggel 5:15-re kertuk az ebresztest, miutan tegnap az ember az utazasi irodaban a lelkunkre kototte, hogy mindenfelekeppen ki kell ernunk hatra a repterre, kulonben nem tudja garantalni, hogy fel tudunk szallni a 7:25-kor indulo gepre. olyan csunya tomegeket haluztam, hogy az egy kulon posztot megerdemelne latomasaim lsd nelkul cimmel. mar 5:08-kor csorgott a telefon, gondolom a recepcios fiu latta a paraimat. rendelt nekunk taxit is, 60.000 idr-ert, ami errefele nagyon draganak szamit. taxioraval az egesz tavolsag nem lett volna tobb 20.000-nel. de reggel az ember ne valogasson. fokepp ne egy olyan varosban, ahol az utcan levo jarokelok 60%-a turista. a repteren is hamar kint voltunk, persze tomeg sem volt sehol, a sorunkban a harmadikak voltunk talan (minden jarat egy sor. aztan ha sokan vannak, sok csomaggal...akkor nem nyert. marpedig paran 5-7 nagy kartondobozt adtak fel, gondolom kuldtek a csalad kereskedo reszenek Balira, hogy legyen mit eladni a turistaknak). 6-ra mar mindenen tullendulve bejutottunk a varoba, amit kb ugy kell elkepzelni, mint ferihegy egyet. csak kisebben es tobb emberrel. sokkal tobb szekkel. nem volt nyomorgos hatas egy kicsit sem.
az utolso pici lehuzasok: fizess 35 ezret azert, hogy elhagyd a repteret es a bufeben egy szendvicsert, amibe loncshust pakolnak tovabbi hatvanezret, mert van felszolgalasi dij az otvenen felul, ami 20%. kb az egesz varosban. ot dollar egy fel toast szendvicsert eppen nem rossz, foleg, mert iszonyatos rossz ize is van hozza.
Balin ugy husz taxis ugrott rank, amikor meglattak, hogy feherebbek es magasabbak vagyunk az atlagnal. nem volt nehez dolguk mondjuk. csaladunk holgytagja nagyon feher en pedig nagyon magas vagyok. ezzel ki is lottuk mindket sztereotipiat. vegul egy fazonnal sikerult megallapodni 475e rupiaban, amiert nagyon huzta a fogat. nem teljesen ertem, hogy miert, 100e a benyakoltsege a tobbi az ove, miutan errefele 6500 rupia egy liter benzin, ami kb negyede a mi arainknak. ok, mi meg elvettuk a napjat. harom ora az ut Amedbe, gondolom neki plusz harom vissza, ha meg akar ma dolgozni.
szuper a hotelunk. osszesen negy bungallo a telken, ami lejtos es kilatasa van a tengerre es a telek vegen mar lehet is csobbanni. kb 40 meter a tavolsag. kis csaladi biznisz, ok csinalnak mindent. foznek, takaritanak, motort szereznek, ha kell, taxist, meg barmit. mindezt ingyen, lecsapjak a sapot rajtuk. viszont barmikor erezheti a kedves vendeg ugy, hogy figyelnek ra, mert tenyleg nem ciki felemelni a telefont es a reggelit a szobaba kerni, kulon listarol valogatva, amit es amennyit csak szeretnel. kimossak a ruhakat nemi extra penzert, amire pont szuksegunk is van, mert kifogytunk. este mar tenyleg nem csinaltunk mast, csak furodtunk, massziroztattunk es motorozgattunk a kornyeken, rizsfoldnezegetessel egybekotve.
nagyon szuper ez a hely, mert nem jon ide senki, mert tul messze van a repterrol es nyugodtan lehet pihenni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése