a repteren mi voltunk az egyetlen (!!!) turistak, akiknek nem volt vizuma. vagy gyakori vendegek jarnak ide folyton vissza vagy a vilag polgarai indoneziabol csak es kizarolag balit ismerik. talan az utobbira szavaznek, miutan mindenki, akivel beszedbe elegyedtunk azt kerdezte: Balira mentek? kb ugy, mintha azt kerdezne: mi a fenet csinaltok itt Jakartaban? tenyleg, mit is? adott egy 13 millios varos, aminek annyi muemleke van, amennyit a hollandok itt hagytak. az is valahol a szemet kozepen. kb leszukul hat a kor az uzleti utazokra es rank.
az elso este rogton roppant izgalmasan alakult, mert a taxiknal annyira sokan tamadtak rank, hogy kb vissza kellett vonulnunk atgondolni az egeszet, higy kivel is megyunk. vegul csak kineztunk egy szimpatikus embert es csak ot kovettuk. dacara annak, hogy kedvezobbnel kedvezobb ajanlattal bombaztak minket. vegul beigazolodott a sejtes es a taxioras valasztottunk volt a legolcsobb. a vicces sofornek fogalma nem volt arrol, hogy hol a hotelunk, csak a kornyeket ismerte. viszont a kornyeken volt ket hasonlo nevu hotel, amibol az egyiket nagy nehezen es fokepp rengeteg segitseggel... megtalalta. csak pont a masikat. kb harminc percet tettunk ra az utra a szerencsetlenkedes miatt, ami az akkori allapotunkban kb 3 oranak felelt meg, de az erzes, amikor megpillantottuk az igazit...a hotelt...az tenyleg fantasztikus volt. olyannyira. hogy el is hataroztuk, hogy meg este vacsorazni is fogunk. az ut amugy nem volt veszelyes, kb 3e forintot kostalt repteri utdijjal, balfaszkodassal es borravaloval egyutt.
az esti "ettermunk" egy, az ut mellett (na jo, igazandibol az uttestbol szakitottak ki egy darabot) ideiglenesen elhelyezett ponyvas epitmeny. muanyagszekekkel es michelin csillagos szakacsokkal :) a legtobb hely pont zart, de a lelkes kinaiak, akik sohasem faradnak szivesen adtak nekunk halat szecsuani szosszal, meg csap csaj szoszt is, a bitang nevu helyi pilzeni tipusu sorrel, aminek kb annyi koze van pilzen varosahoz, amennyire messze vannak egymastol, de amugy teljesen rendben van az ital. a kaja pedig olyannyira, hogy bar ranezesre nem akartunk mindent megenni, azert vegul csak elfogyott, mert igen finom lett. a szamla vege kettonknek 4000 ft korul volt, ami helyi viszonylatban szerintem rengeteg, sot biztosan at is vertek minket, de az elmenyert lazan belefer. fokepp, mert a sor errefele irdatlan draga. ugy ertem a tobbi dologhoz kepest leginkabb, amugy boltban is 500 ft korul. vendeglato helyen 600. nyereszkednek a bitangok rendesen.
mas nem maradt, mint az alvas, ami a korulmenyek miatt sikerult is ugy 12 ora hosszan:)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése