ez itt a dim sum. kozepen. soha korabban nem kostoltunk ilyet es el sem tudtuk kepzelni, hogy ennyire finom lehet. kicsit olyan, mint a khinkali. mondjuk tenyleg csak kicsit. nem idegesito a rengeteg teszte, egy harapasra kenyelmesen megeheto es ha megsem sikerulne, akkor sem folyik belole semmifele trutyi. hong kongi specialitas es total megertem, hogy buszkek ra. valamennyivel konnyebben befogadhato, mint a mi pacalporkolt nevu csodaetelunk. csak persze nem finomabb :) arban 36 hkd-t kostal, ami nominalisan a helyi cuccokhoz kepest magas, ar/ertekben viszont teljesen rendben. valamiert errol a kornyekrol tenyleg az jon le mindenkinek, hogy iszonyatosan draga. a belvarosban a lakasok vonatkozasaban ez igaz is. teljesen altalanos a 10-20 millio dollaros lakasok. zsufolt kornyek, itt van a vilag legtobb felhokarcoloja, egy garazs is biztosan dragabb, mint nalunk a pest belvarosanak kornyeken egy ketszobakonfortos oroklakas. ezert az emberek nem is a kocsival fejezik ki a gazdagsagukat, hanem leginkabb orakkal vagy barmi olyan kiegeszitovel, ami latvanyos es fokepp kis helyen elfer. erdekes modon ez az etelek araiban nem jelentkezik. 30-50 hkd kozott tisztesseges kajat lehet szervanyolni a repteren. osszehasonlitaskeppen ferihegyen mondtam azt egy 1400 forintos szendvicsre, hogy picit sokallom.
itt a kornyeken minden gep 777-es monstrum. fura erzes kinezni az ablakon es csak hatalmas szornyeket latni. jopofa amugy, ahogy az is, hogy egy ilyen hatalmas varosnak tenyleg igenye van egy ennyire profin osszerakott repterre, amit nem mellesleg par eve adtak at egy egeszen konkret mernoki es kivitelezoi csodavegtermekekent. a 20 fokos homerseklet legalabbis baratsagos.
meg ket ora varakozas es vegre elindulunk jakartaba, az elso szamu uticelunkhoz, ahol mar a baratsagos harminc fokokkal kell valahogy megkuzdenunk. elviselhetetlenul nehez lesz, de megoldjuk. jarni mar alig birunk, szemunk nyilasa kb viszonyul a kornyeken elvarthoz,d e a szivunk egyre hevesebben dobog.
kozben jott meg egy triplahetes.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése